“Sheer Botanical Lipstick – 62. Sienne”
“Sheer Botanical Lipstick – 42 Rose Vif”
“Grand Rouge – 23 Violet Profond”
“Grand Rouge – 33 Rouge Gourmand”
Fick hem 4 läppstift från det franska märket Yves Rocher. Jag har faktiskt (vad jag minns) aldrig provat något från Yves Rouger tidigare.
Sheer Botanical Lipstick (röda hylsor) är ett semitransparent läppstift som lätt glider på och håller bra under dagen trots att det är lite glossigt och inte helt matt. Jag har redan kärat ner mig i färgen Sienne! Finns i totalt 12 färger och kostar 119kr styck.
Grand Rouge (guld hylsor) är högpigmenterade läppstift med lång hållbarhet dessutom innehåller dom kameliaolja som verkar utslätande, vårdande och håller läpparna mjuka. Dom två färgerna jag har passar mig verkligen perfekt och jag vet att jag kommer använda dom här jättemycket! :-) Finns i totalt 18 olika färger och kostar 129kr styck.
1 Comment
best sports betting sites reddit 2023
4 July, 2023 at 10:22Heya i’m for the first time here. I came across this board
and I find It really useful & it helped me out a lot. I
hope to give something back and help others like you
helped me.