Hej på er!! Äntligen tillbaka efter myshowrooms driftfel som varit i 2 dagar. Under denna period har jag såklart velat blogga jättemycket! haha så himla typiskt.
I helgen var Thomas snäll och körde mig till IKEA (han fick ta med sig Anders) och där köpte jag lite nya möbler. Bland annat en TV-bänk och detta bord som numera är min lilla sminkhörna. Jag blev så less på att behöva flytta upp och flytta ner spegel och smink från fönstret varje gång. Jag har inte hunnit organisera allt smink i lådorna ännu, jag behöver köpa lite fler insatser så uppdaterade bilder kommer senare.
Vad tycker ni än så länge? :-)
4 Comments
madde
19 January, 2015 at 09:32Jättefint blev det
isabellengqvist
19 January, 2015 at 12:23Tack! :-) Den är från sminkspegel.se
madde
19 January, 2015 at 20:17Du upplever inte att lamporna bländar dig? Har själv lampor från Ikea ( Musik ) och de lägsta watt på lamporna men de bländar en
isabellengqvist
20 January, 2015 at 22:12Jo, lite kanske om jag har dom på max styrka. Mina har dimmer så kan välja ljusstyrka :)