Doften Marry Me från Lanvin lanserades redan 2010 men jag har faktiskt aldrig doftat på den förrän nu. Även fast det inte riktigt är en Isabelle-doft så gillar jag den! Vissa tycker att det är Lanvins bästa doft någonsin. Har du testat den?
Pris: 30ml ca 200kr och 50ml ca 300kr
Toppnoter
Essens från bitter apelsin, Vit persika & Fresia.
Hjärtnoter
Sambac Jasmine, Magnolia & Rosblad.
Basnoter
Vit cederträ, Ambra & Mysk.
5 Comments
Lotta
6 November, 2015 at 15:35Jag har den och jag älskar den! Just den typ av doft jag gillar, den passar dessutom alltid tycker jag!
isastar
6 November, 2015 at 19:01Jag hade den på mig idag och jag gillar den mer och mer! :-) Jag gillar att varva 3-4 parfymer och ha olika varje dag, har jag samma parfym varje dag så känner jag inte doften efter ett tag.
Anna
6 November, 2015 at 23:36En favorit! Doftar undebart utan att dominera, som en god tvål!
Teisha Kewanwytewa
13 August, 2023 at 10:05I like this site so much, saved to my bookmarks.
Ethereum Contract Creator
25 August, 2023 at 08:49Some genuinely superb content on this site, regards for contribution. “Careful. We don’t want to learn from this.” by Bill Watterson.