Meny
ISABELLE GILLAR / ISABELLE TIPSAR / LÄPPAR / NYA PRODUKTER / ÖGON

NABLA Goldust

02022017-IMG_8520Hej på er! Hoppas ni haft en fin helg :-)

Jag är typ sist ut med att visa NABLAs Goldust collection.. den släpptes innan jul. Men bättre sent än aldrig, eller hur? :-) Några av er har kanske inte ens sett den så jag tänkte visa några av produkterna som ingår.02022017-IMG_8522Det jag gillar med NABLA är att dom är veganska, har bra kvalité till relativt låga priser (med tanke på den kvalitet som du får) och du får möjlighet att sätta ihop dina egna paletter.

Dom säljer både refill-skuggor och tomma paletter men du kan också köpa skuggorna en och en som “vanligt”.

Refill (pan) kostar ca 60-90kr beroende på formula och singelskuggorna ligger på ca 75-109kr. Här nedan har jag swatchat på bar hud. Som ni ser är pigmenteringen är riktigt bra!
02022017-IMG_8536 Radikal, Absinthe, Luna, Danae, Ludwig, Paprika02022017-IMG_8524 Jag fick hem “influencers edition” strax innan jul – en jättefin box i guld, designen påminner väldigt mycket om The Great Gatsby, eller hur?02022017-IMG_8527 Läppstiften är krämiga, täckande och sitter som berg. Jag hade till och med svårt att tvätta bort den här swatchen på armen efteråt och då hade dom bara suttit på ett litet tag! Pris ca 120kr styck.02022017-IMG_8531 Dragonfire, Dilemma, Bye Bye Birdie, Arabesque, Moulin Rouge02022017-IMG_8533Sist vill jag visa er en eyeliner som är duokromfärgad. Det står att den är rödguldig men jag tycker att undertonen är mer rosa än röd. Den blir iaf otroligt fin i rätt ljus, riktigt läcker! :-) Pris ca 112kr

Alla produkter går att beställa på Nablas hemsida nablacosmetics.com och dom skickar till Sverige.

No Comments

    Leave a Reply