Zoeva skickade ett presskit till mig i förra veckan. Det känns som att det stod lite still hos dom ett tag men nu jäklar släpper dom en hel rad nya produkter! Let’s check ’em out :-)
Brynpennor med smal spets och borste i andra änden. Kostar ca 89kr styck.
Arsenic är rätt så mörk men har en kall ton. Bistre har en varmare chockladbrun ton medan Ammos är rätt så ljus, nästan lite beige. För mig passar Cinereous bäst, den är väldigt askig och lagom mörk :-) Arsenic, Bistre, Ammos, Cinereous
Sen kommer även tre stycken bryngeler med färg. Kostar ca 99kr styck.
Bistre, Arsenic och Ammos. Lite rörigt att dom har samma namn som pennorna, eller är det smart? Kan inte bestämma mig..
En bryn-highlighter-penna i chubby stick form. krämig och skimrar. Pris ca 89kr.
Sedan är det kul att det nu kommer en mascara från Zoeva. Jag vet hur petig Zoe (grundaren) är med att endast ta fram produkter som hon är 100% nöjd med. Det har tagit henne sååå lång tid att få fram en mascara… but here it is! Ska bli spännande att testa :-) kostar ca 99kr. Sen kommer det även en nyhet inom paletterna – en brynpalett! Den här gillar jag :-) Liten, lätt och smidig. Skuggorna går att använda torra eller fuktade beroende på vilket resultat du vill ha men även som ögonskuggor. Ca 232kr ligger denna på. Ett väldigt bra pris måste jag säga!
Det har också kommit en ny ögonskuggspalett, men den tänkte jag visa i ett separat inlägg ;-)
Alla produkter går att beställa på www.zoevacosmetics.com
No Comments